Kaip priimti save

agapeSudėtingą klausimą paėmiau. Aš vis dar to mokausi, tai yra mano tikslas. Tikiu, kad jį pasieksiu. Formulių ir žingsnių šiuo klausimu nėra. Nes kaip kiekvienas žmogus yra individualus, taip ir kelių tai pasiekti gali būtį įvairių.

Sunkiausiai pajudinamas akmuo šiame kelyje man buvo kategoriškumas, „viskas arba nieko“ nuostata. Jos labai nelengva atsikratyti. Aš iki šiol su tuo kovoju, laimei, kad kuo toliau, tuo vis rečiau ji pakiša man koją. Pamenu, kai aš būdama 12 metų susirgau anoreksija, galvojau „jei nebūsiu liekna, tai niekas manęs nepamils“. Nusprendusi badauti galvojau, kad tas vaikinas, kurį įsimylėjau, tikrai atkreips į mane dėmesį, kai būsiu liekna. Bet to neįvyko. Mano KMI jau rodė skaičių 14, bet nieko nepasikeitė. Tik jėgos silpo, dingo mėnesinės, ryškiai padidėjo viso kūno plaukuotumas, prasidėjo skydliaukės ir širdies ligos. Vėliau ėmiau persivalgyti, kaltinti save už tai, kad niekaip nepasiekiu tos kartelės, kurį man reiškė „viskas“. Kuo labiau prie jos artėjau, tuo aukštesnė ji pasidarydavo. Iš tikrųjų gyvenau nuolatinėje zonoje, kuri man reiškė „niekas“. Pykau ant savęs, nuvertinau savo kūną ir gyvenimą. Niekaip negalėjau priimti savęs tokios, kokia esu. Kai pažvelgdavau į veidrodį, pirma automatinė mintis, kurį ateidavo į galvą buvo „tai ne aš“, „tai negaliu būti aš“, „aš esu kitokia, liekna ir graži“… To lieknumo aš vaikiausi, o Dieve, 22 metus. Ir niekaip nesugebėjau susidraugauti su pačia savimi, visada norėjau būti kitu žmogumi, gyventi kitokį gyvenimą. Labai sau nepatikau visom prasmėm.

Sprendžiant problemas ar reaguojant į kitus žmonės irgi vis išlenda tas kategoriškumas. Labai greit tampa aišku koks tas ar anas žmogus yra. Žaviuosi arba nuvertinu, arba tiesiog „įvertinu“ ir lipdau etiketes. Tai trukdo bendrauti, tampu nepatraukli kitiems ir pati po to stebiuosi kodėl taip yra, kodėl, atrodo niekas manęs nemėgsta. Visų pirma, todėl, kad pati savęs nemėgstu, antra, dėl to, kad nelabai domiuosi, priimu kitus žmones, kitokius nei aš.

Dabar, kai jau veidrodyje matau save ir man nekyla noras turėti tobulas formas, žiūriu į vidinį veidrodį ir bandau nebūti tokia kategoriška. Mokausi priimti savo klaidas kaip neišvengiamą kasdienybę ir per daug neteisti savęs už tai. Labai sunku išbūti su savimi, žmogiška ir netobula. Kyla kaltės jausmas, matau, kad eilinėje situacijoje ir vėl susimaunu. Mintys grįžtą prie „nieko aš nesugebu, niekas man nepavyks“. Ateina beviltiškumo jausmas, kuris uždaro duris analizuoti situaciją ir ramiai, be audringų jausmų apmastyti, ką galėjau padaryti kitaip, kad man pavyktų. „Jei ne viskas, tada nieko“. Prieš keletą savaičių taip nejučia nusiritau į „nieko“ zoną ir kelias dienas persivalgiau. Po to atsisėdau, giliai įkvėpiau ir iškvėpiau. Pasižiūrėjau į savo vidų. Taip, tai aš. Žiūriu į šią savo nesėkmę ir matau save, priimu save. Pakantumas sau – štai ko mokausi dabar. Myliu, ir noriu mylėt save paslydusią. Išbūti parklupus ir nepasmerkti, neplakti, nebausti. O padėti, pakelti, pasirūpinti, apglėbti ir padrąsinti. Pakantumas sau – labai gera pamoka, noriu to siekti, labai trokštu išmokti mylėti besąlygiškai. Taip, kaip myli mama. Taip, kaip negavau vaikystėje, bet turiu galimybę išmokti dabar.

Priimi save, ir pasidaro lengviau sutalpinti viduje kitokius žmones. Jie jau nėra geri arba blogi, viskas arba nieko, bet tokie, kokie yra, ir gražūs ir purvini. Man nuostabu, kad tai, ko siekiau anksčiau, t.y. pažinti kitus žmonės, jais domėtis, pildosi dabar. Mano mintys vis mažiau sukasi aplink mane pačia. Pasidaro įdomu, kuo vienas ar kitas žmogus gyvena. Klausytis, ne vien pasakoti. To dar labai mažai, bet tikiu, kad bus daugiau.

Kokia graži šiandien pavasario diena  🙂

Parašyk, kaip sekasi Tau

Įrašo “Kaip priimti save” komentarai: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s