Debesuota

DockOnCloudyDayPastarųjų dienų nuotaikos nedžiugina. Virš mano dangaus kaupiasi debesys. Jaučiu, jei nepradėsiu rašyti, vėl norėsiu nebejaust. Nors blaivus protas sako “viskas su tavim gerai, eini kitokiu sveikesniu keliu“, man nuo to nepalengvėja. Visa tai daug kainuoja, didesnis stresas ir įtampa, nei būtų buvę pagal mano senus įpročius. Man lengviau tiesiog “suvalgyti“ nerimą, pyktį sau ir kitiems, bejėgiškumą. Atėjo toks laikas, kai nebeišeina atsisakyti savo norų, paminti savo erdvę, paslėpti savo nuomonę. Kodėl blogai jaučiuosi? Panašu, kad man ir vėl pradėjo atrodyti, bent jau jausmų lygmeny, kad visa, kas esu “aš“ yra blogai, neteisinga, nemandagu, nemalonu. Saldumynai, kava, besaikis Tv tampa kasdieniai mano palydovai, tai – NORIU NEJAUSTI zona, į kurią labai traukia.

Taip jau atsitiko, kad besirūpindama savo vaikų gerove vienam atsakingam žmogui uždaviau keletą gerų skatinančių pokyčius klausimų. Mane išklausė, padėkojo ir pradėjo taisyt situaciją, dėl to gavo kritikos kitas asmuo, ir, ant manęs supyko, nes sužinojo, kad aš esu viso to “kaltininkė“. Tai aš sužinojau per kitus. Dar neturėjau galimybės pasikalbėt asmeniškai, bet visą savaitę mano viduje vyksta dialogas-repeticiją. Bandau save pateisinti, kad aš gi ne skundikė, geriau bučiau patylėjusi. Užtruko laiko, kol išsiaiškinau savo motyvus, aš gyniau savo vaikus ir jų interesus, o tas žmogus, kuris gavo pylos nebuvo tiesioginis kaltininkas, todėl iš pat pradžių nemačiau prasmės tiesiogiai su juo kalbėtis. Norisi teisintis, įrodyt sau ir visiems, kad esu “gera“. Ir nuo to jau bloga darosi. Nei kaltinti kitus nesinori nei gintis. Šis konfliktas mano viduje atėmė daug energijos, labai daug. To neįvardinusi iki šiandien, pykau ant savęs ir mane užgriuvusių kasdienybės sunkumų, kad nesugebu su jais susidoroti.

Taip, neturiu jėgų, jaučiuosi visiškai išsekusi, o reikia daug kuo pasirūpinti. Kaip dabar pasikrauti? Kai galvoje tirštėja debesys. Aš juos pati surenku, vieną tamsesnį už kitą, visą, kas neigiamo yra dabarty. Vienu metu buvo taip negera, kad galvojau, nenoriu ėst, eisiu prisigersiu. Bet gi aš visai negeriu, o pasirinkimas nedidelis, tik vienas stiprus gėrimas kitoms reikmėms padėtas. Labai nedaug jo praskiedžiau ir išgėriau, bet nepagerėjo, tik galva įsiskaudėjo. Taigi žinau, kad niekur nepabėgsiu ir neišeis nebejaust. O tai, ką jaučiu, man nepakeliama. Sunki ta vidinė “aš bloga“ būsena… Galvoju, kodėl nuolat turiu įrodinėti kad aš gera? Ir kam tai įrodinėju? Sau, ar dar kuriam man svarbiam asmeniui? Ir kodėl man taip svarbu būti gera?

Įrašo “Debesuota” komentarai: 4

  1. Labas,Sauluže,
    rodos suprantu ką jauti…ir man kyla panašūs jausmai tokiose situacijose. Dažnai kai save ar savo artimuosius užstoju, kyla nepatogumas. Ar ne per daug čia aš? gal nereikėjo? ir t.t. dažnai netgi apima bausmės laukimas, vat dabar kažkas bus! iš tiesų manau šie dalykai yra atėja iš vaikystės (pykti negražu) ir netgi religijos (kai trenks į vieną žandą, atsuk kitą). O iš tiesų užstodama save ir artima kaip tik parodai meile sau ir jiems, juolab tavo situacijoje nebuvo jokio piktybiško elgesio. Tiesiog pasielgiai taip kaip tau atrodė teisinga, tad nosi aukštyn!!! 🙂

    • Taip, tu teisi. Kas sunku man, tai atskirti tikrai blogus poelgius, motyvus nuo tariamai “blogų“, arba kaip tu sakai “negražių“. O dėl religijos, manau viskas ten yra gerai, kvietimą būti nesavanaudišku (bet ne nemylinčiu savęs) ir pasiaukojančiu, manau, įvykdyti galima tik pasiekus tam tikrą emocinį brandumą.

  2. Patiko tavo pasakojimas, jis gyvenimiskas ir rodo tave esant drasia ir atvira asmenybe !
    Zinai tai visu zinoma liaudies posaki ? kai begi, vejasi, o kai pati vejiesi, tai nuo taves bega. Ir sioje situacijoje kiek tu pati stengsies isvengt ‘blogos’ busenos, tiek ji tave vysis. O tu isbuk, islauk, pamatysi skirtuma ;). Retkarciais labai sveika ir ugdo stiprybe kai pati eini i
    tai ko nenori, ko bijai, ko vengi. Verta pabandyti ;).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s